De Grote Oorlog Hotel Modern / Arthur Sauer
1914-1918, de Eerste Wereldoorlog. Vanuit de loopgraven schreven miljoenen soldaten brieven naar hun dierbaren. Miljoenen stierven in het vuur en de modder, miljoenen kwamen thuis met verhalen die niet verteld of gehoord konden worden. Zoals na elke oorlog.
In deze live-animatiefilm proberen de spelers de ervaringen van de soldaten voelbaar te maken. Het publiek ziet hoe de landschappen van het Westelijk Front in het klein worden nagebouwd met zaagsel, potgrond, roestige spijkers en peterselie als bomen. Het resultaat wordt gefilmd en levensgroot geprojecteerd. Componist Arthur Sauer voorziet de beelden live van een soundtrack
De Grote Oorlog ging in 2001 in première in Rotterdam en speelde in de jaren daarna over de hele wereld, o.a. in Londen, Parijs, Hong Kong, Adelaide en Los Angeles, en won vele prijzen.
Alle data
|
November 2026
|
||||
| Datum | Tijd | Locatie | Ticketlink | Agendalink |
|---|---|---|---|---|
| Di 24 nov | 20:15 | TR25 Schouwburg | Koop tickets | |
| Wo 25 nov | 20:15 | TR25 Schouwburg | Koop tickets | |
| Do 26 nov | 20:15 | TR25 Schouwburg | Koop tickets | |
Van 24 t/m 26 november
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.