Adam en Eva in een sneeuwwit apocalyptisch toekomstbeeld
De Rotterdamse groep Onderwater Producties grijpt Met HOF VAN HEDEN grijpt Onderwater Producties terug op het verhaal van Adam en Eva. In deze bewerking is het hof van Eden echter geen weelderige tuin, maar een koude ijsvlakte. De locatievoorstelling is op 6 en 7 juni te zien tijdens de Rotterdamse Dakendagen op een parkeerdek bij de Kruiskade en van 11 t/m 28 juni op de Kade voor de Schiehavenhallen. 13 juni is de première. Meer informatie en kaartverkoop via deze link.
De hele mensheid is van de aarde weggevaagd door klimaatrampen en oorlog, en een nieuwe ijstijd is aangebroken. Er zijn nog twee mensen over en die heten heel toevallig Adam en Eva. Ze wonen in een iglo en vechten tegen de kou, de chaos en elkaar. Tot overmaat van ramp verschijnt ook de slang van hebzucht en ego. De voorstelling verbindt een oerverhaal met actuele maatschappelijke vraagstukken, met thema’s als klimaat, rolpatronen, ego en zorg voor de medemens centraal.
Het apocalyptische toekomstbeeld in een sneeuwwit decor speelt op twee bijzondere dystopische plekken in Rotterdam. Drie weekenden lang strijkt de voorstelling neer op de rauwe industriële Schiehavenkade aan de Maas. Tijdens de Rotterdamse Dakendagen wordt bovenop een parkeergarage midden in de stad gespeeld. Deze locaties versterken het gevoel van een verlaten wereld waarin alleen nog de essentie van de mens overblijft.
Onderwater Producties
Makers Afke Weltevrede en Jeroen Rienks van Onderwater Producties maken al ruim 10 jaar
voorstellingen op bijzondere locaties over actuele, maatschappelijke thema’s en persoonlijke
ervaringen. Ze zoeken hierbij de grens op tussen fictie en non-fictie. Ze situeren hun
voorstellingen op bijzondere locaties die tot de verbeelding spreken.
Foto's: Mets Julianus
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.