Activiteiten voor jong en oud in het Wereldmuseum
Tijdens de kerstvakantie kunnen kleine makers bij het Wereldmuseum kerstversiering komen maken, geïnspireerd op tradities van over de hele wereld. Of maak cadeaupapier met behulp van de Japanse techniek Orizome.
Stro is een van de natuurlijke materialen die vroeger gebruikt werd voor het maken van allerlei gebruiksvoorwerpen, zoals manden. Na de oogst en in de winter werden op veel plekken in de wereld van stro ook versieringen gemaakt. In Mexico maakten mensen Nacimiento, de kerststal met figuurtjes of versierde mensen hun huisaltaar met kerstengelen. In Scandinavische landen, zoals Finland, maken mensen Julbocken, de kerstgeit. In Duitsland maakten mensen ijssterren voor in de kerstboom. In Winstons feestkeuken kunner er dagelijks tussen 12.00 en 16.00 ijssterren of kerstengelen van stro worden gemaakt.
Orizome
Met de Japanse techniek orizome wordt papier .in verschillende vormen gevouwen en daarna in gekleurde inkt gedompeld. De vouwen zorgen voor verrassende patronen. Tijdens een workshop van één uur kunnen kinderen én volwassenen de techniek leren. Iedereen gaat naar huis met een stapel zelfgemaakt cadeaupapier. Op 23 en 30 december is er een workshop met gebaren.
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.