Filmcollege: Mindfuck Films + Donnie Darko 2001
Duik in de wereld van mindfuck en puzzelfilms met Hugo Emmerzael en ontdek hoe films onze perceptie van realiteit uitdagen. Deze lezing en vertoning van Donnie Darko nodigt je uit om actief mee te denken en te twijfelen aan wat je ziet.
Verken de wereld van mindfuck-films
In dit filmcollege duikt Hugo Emmerzael in de wereld van mindfuck- en puzzelfilms. Dit zijn films die onze waarneming van realiteit, identiteit, tijd en narratieve logica uitdagen. Deze films vertellen niet alleen een verhaal, maar maken van kijken een actief proces. Je wordt gevraagd om te twijfelen aan wat je ziet en weet, en of je het perspectief kunt vertrouwen. Van gebroken verhaallijnen en onbetrouwbare hoofdpersonen tot alternatieve realiteiten: de puzzelfilm is een van de meest boeiende manieren geworden om met de kijker te spelen.
Een diepgaande analyse en vertoning
Hugo bespreekt een selectie films uit de geschiedenis van het genre, waaronder ‘Memento’, ‘Being John Malkovich’, ‘Jacob’s Ladder’, ‘Inception’ en ‘Last Year at Marienbad’. Hij onderzoekt de verschillende manieren waarop filmmakers onzekerheid kunnen omzetten in een filmische ervaring. Het college is het startpunt van onze serie over mindfuck- en puzzelfilms en leidt naar ‘Donnie Darko’ (2001). Deze cultklassieker van Richard Kelly combineert tijdreizen, tienerangst, parallelle realiteiten en een dreigende figuur in een konijnenpak. De film lijkt antwoorden te bieden, maar roept voortdurend nieuwe vragen op. Na het college vertonen we ‘Donnie Darko’, een passend begin van een serie over films die de kijker uitdagen.
Alle data
|
November 2026
|
||||
| Datum | Tijd | Locatie | Ticketlink | Agendalink |
|---|---|---|---|---|
| Do 19 nov | 19:00 | LantarenVenster | Koop tickets | |
Donderdag 19 november
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.