Win kaartjes voor première van Tradwives
Met de première van TRADWIVES de musical tijdens festival O. in het oude Luxor Theater op vrijdag 29 mei wordt Brand New Musicals gestart. Club Satelliet, bestaande uit de makers en spelers Judith Boesen, Sterre Verschoor en Elaine Hakkaart, hebben zich laten inspireren door traditional wives voor een musical met scherpe satire en pompende muziek.
De musical speelt in een idyllische stad waar iedereen het perfecte leven leeft. De schone was hangt al keurig aan de waslijn, de kaarsrechte gazons zijn gemaaid, het ruikt altijd naar versgebakken appeltaart en de kinderen spelen gelukkig in de tuin. De man heeft gezag en de vrouw draagt haar glimlach. Maar na een bizarre, mysterieuze en weerzinwekkende ontdekking ontstaan er barsten in het tradwife-bestaan.
Brand New Musicals is een samenwerking van 26 theaters, Festival O. en NANOEK. Dit initiatief biedt ruimte aan nieuwe Nederlandse musicalmakers door een tournee te organiseren langs de 26 deelnemende theaters.
Met het wegvallen van meerdere structurele subsidies voor musicalontwikkeling in Nederland dreigt een nieuwe generatie musicalmakers buiten de boot te vallen. Brand New Musicals springt in dit gat en wil een bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het musicalgenre en ruimte bieden aan Nederlands musicaltalent.
Op initiatief van programmeurs Luuk Adema (Stadsschouwburg Utrecht) en Joy Kreiken (Zwolse theaters) wordt er de komende vier theaterseizoenen, een tournee georganiseerd langs de 26 deelnemende theaters om ruimte te bieden aan nieuwe musicalmakers van eigen bodem.
Jaarlijks krijgt een groep makers, via een zorgvuldige selectieprocedure de kans om een nieuwe musical te presenteren in een landelijke tournee voor de kleine zaal. Naast de presentatieplekken biedt Brand New Musicals advies en coaching op maat. Anouk Beugels van NANOEK is betrokken bij het initiatief vanwege haar expertise in talentontwikkeling en het ontwikkelen van nieuwe musicals. Festival O. organiseert vier jaar lang de première in samenwerking met Luxor Theater en geeft ruimte aan work in progress van nieuwe musicalmakers in het festivalprogramma.
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.