Kunstenaars tonen dierfiguren en tricksters bij F•ART
De mensheid dicht dieren eigenschappen toe die tot de verbeelding spreken. Ook al lijkt het niet juist om menselijk gedrag te projecteren op beesten, het gebeurt toch. Bij F.ART in galerie MISHMASH tonen vijf beeldende kunstenaars een universum vol dierfiguren en tricksters (figuren die in mythen, sprookjes en verhalen vaak de regels overtreden). Wild & Tamed is van 10 t/m 31 mei te zien.
In de expositie Wild & Tamed worden de grenzen tussen de natuur en de menselijke ervaring subtiel vervaagd door Anton Vrede, Simon Schrikker, Tim Soekkha, Jeannette Ephraïm en het kunstenaarsduo Mishmash. Het is een prikkelende combinatie van schilderijen, tekeningen, keramiek en sculpturen.
Anton Vrede componeert in zijn werk figuratieve voorstellingen, waarin dieren menselijke trekjes krijgen en verwijzen naar exotische verhalen. Simon Schrikker roept heftige emoties op met zijn beelden, van angst tot mededogen. Hij toont voor het eerst zijn nieuwe hondenportretten van geglazuurd keramiek. De tekeningen van Tim Soekkha stralen een diepe verbondenheid uit tussen mens en dier.
De band tussen mens en dier is een centraal thema in het werk van Jeannette Ephraïm. Haar intuïtieve aanpak maakt elk kunstwerk tot een persoonlijke vertaling van deze complexe relatie.
Het kunstenaarsduo Mishmash speelt met vormen, structuren en symboliek. In hun werk onderzoeken ze de relatie tussen de menselijke wereld en de natuur, waarbij ze dierenfiguren en menselijke vormen gebruiken om verrassende en fantasierijke werelden te creëren. Hun schilderijen en assemblage-kunst zijn een samenspel van chaos en harmonie, wild en getemd tegelijk.
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.