Duik de Rotterdamse kroegen in
Er is komende dagen flink wat aandacht voor de ouderwetse kroeg. Op donderdag 1 oktober presenteert fotograaf Rick Arnold Het Rotterdamsche Kroegenboek in Café Postiljon en op zaterdag 3 oktober is er vanaf 12.00 De Rotterdamse Kroegenparade. Met maar liefst 41 deelnemende cafés.
Het Rotterdamsche Kroegenboek
De afgelopen vier jaar ging fotograaf Rick Arnold door heel Rotterdam om kroegen te fotograferen. Het resultaat is Het Rotterdamsche Kroegenboek dat wordt uitgegeven door Kyosei.
''Dit boek neemt je mee langs Rotterdamse bruine kroegen en onderzoekt waarom zij nog altijd een onmisbare plek innemen in de stad. Van de cafés die het predicaat Echt Rotterdams Erfgoed kregen tot een nieuwe generatie ondernemers: steeds opnieuw blijkt de kracht van de bruine kroeg te liggen in haar sociale functie. Het is de huiskamer buitenshuis, waar mensen elkaar ontmoeten, generaties samenkomen en gesprekken vanzelf ontstaan. Een plek die nog altijd het bindmiddel in een buurt of wijk kan zijn. Een ode aan een Rotterdams fenomeen dat verandert waar nodig, vasthoudt aan wat belangrijk is en daarmee bewijst dat de bruine kroeg nog altijd springlevend is.’’
Rick Arnold, die als dj Rico Del Disco ook op verschillende plekken in de stad zoals NRC, La Cave Bar , Cafe Naar Ons en festivals draait, zegt over de kroeg: ''Meestal duik ik na een druk dagje fotograferen even de kroeg in voor een biertje. Even Unwinden zeg maar.. en altijd een beetje netwerken ook! Of ik ben er nog na een dagdeel fotografie want Ik lever namelijk ook beeld voor socials van horecaplekken, van kroegen tot restaurants. Maar ik wil dan ook niet zover lopen want ik woon in het midden van het centrum waar bijna alle uitgaansgelegenheden zich binnen een vierkante kilometer bevinden.''
Gevraagd naar zijn favoriete kroegen noemt hij: ''Tapperij de Vijgeboom, Café Naar Ons, Proeflokaal de Riddert, Café de Schouw en Café Steijn.''
Rick Arnold
De Rotterdamse Kroegenparade
Wat begon als een Amsterdams initiatief rond de bruine kroeg en in Rotterdam een eigen vorm kreeg met de Kroegenparade, groeit nu uit tot een gezamenlijke beweging. De Nederlandse kroeg staat centraal als plek van ontmoeting, verhalen, vaste gezichten en nieuwe bezoekers. Vanuit Stichting De Nederlandse Kroeg worden twee activiteiten georganiseerd: de landelijke Dag van de Bruine Kroeg en Kroegenparades in Rotterdam en Amsterdam. Op zaterdag 3 oktober is de Rotterdamse editie.
41 deelnemende kroegen waaronder De Pui, Postiljon, De WItte Aap, Melief Bender en de Ouwehoer, openen dan de deuren voor een gezamenlijke ontdekkingstocht door de stad. Het evenement brengt Rotterdammers samen en laat zien hoe veelzijdig de Rotterdamse horeca is. Via www.kroegenparade.nl/rotterdam kan er worden deelgenomen.
Voor €10,- ontvangen deelnemers een merchandise pakket met onder andere een tas, sjaal en pins, én een ouderwetse stadskaart van Rotterdam. Op de kaart staan alle deelnemende kroegen en hun programma. Iedere deelnemer krijgt een startkroeg toegewezen waar het pakket wordt opgehaald. Vanaf daar bepaalt iedereen zelf zijn route en welke kroegen worden bezocht. Van live muziek en dj’s tot bijzondere activiteiten: iedere kroeg geeft op zijn eigen manier invulling aan de dag.
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.