The Family of Migrants – Fototentoonstelling
Ontdek migratie door de lens van iconische fotografen. The Family of Migrants toont historische en hedendaagse foto's van afscheid, hoop en een nieuw begin.
Migratie in beeld
De mensen op de foto's in The Family of Migrants zijn allemaal onderweg. Ze willen betere kansen, avontuur of veiligheid, een nieuw begin. Sommigen pakken hun koffers, anderen hebben niet de kans om spullen mee te nemen. Ze laten familie of vrienden achter, stappen in een trein, steken grenzen over en bouwen iets nieuws op. De foto's vertellen verhalen van afscheid, verdriet, liefde, familie en hoop.
Historische en hedendaagse fotografie
In The Family of Migrants zie je foto's uit de late negentiende eeuw tot nu: een mix van documentairefotografie, portretten en journalistieke beelden uit internationale archieven, museumcollecties, beeldbanken en kranten. Fenix cureerde de tentoonstelling in samenwerking met fotografen, archivarissen, curatoren en beeldredacteuren van over de hele wereld. Samen kozen ze beelden van onder andere Abbas, Eva Besnyö, Chien-Chi Chang, Robert de Hartogh, Fouad Elkoury, Lewis Hine, Ata Kandó, Dorothea Lange, Yasuhiro Ogawa, Emin Özmen, Sergey Ponomarev en Alfred Stieglitz.
Een eerbetoon aan The Family of Man
The Family of Migrants is geïnspireerd op de iconische fototentoonstelling The Family of Man, die in 1955 te zien was in het Museum of Modern Art in New York. Die tentoonstelling vertelde het universele verhaal van de mens. The Family of Migrants doet dat ook, maar met een focus op migratie.
Bezoek The Family of Migrants in Fenix en ontdek migratie door de lens van iconische fotografen.
Publicatie
Bij de fototentoonstelling The Family of Migrants verschijnt een gelijknamige publicatie, uitgegeven door Hannibal Books. De publicatie is verkrijgbaar bij boekhandels wereldwijd en bij Fenix.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.