Op Dierendag is er de strijd tussen honden en katten in de Kerk
De eeuwige tegenstelling kat-hond gaat verder dan de voorkeur voor een van de twee dieren. Het gaat over de verschillende karaktereigenschappen waar de dieren symbool voor staan. Op 4 oktober nemen twee teams van kunstenaars het tegen elkaar op tijdens Cats vs Dogs in De Kerk, een visuele veldslag waarin het publiek bepaalt: #teamcats of #teamdogs.
Oud-klasgenoten Chris Versteeg en Leon Kranenburg kwamen ruim tien jaar geleden op het idee om de strijd op een ludieke en vooral artistieke manier uit te vechten. Elk nodigde een groep kunstenaars uit om Team Cats of Team Dogs te vertegenwoordigen. In 2012 was de eerste editie bij Opperclaes. Daarna volgden volgden nog vier exposities, met de laatste in 2014. Iedere editie was op een nieuwe locatie met nieuwe kunstenaars.
Nu neemt Viola Schaaff met groot enthousiasme het stokje van Leon over als curator Team Dogs. Chris blijft trouw aan zijn rol als curator Team Cats. Ze voeren op 4 oktober hun teams aan in de voormalige Heilige Familiekerk in Noord. Onder meer Xaviera Altena, Simon Schrikker, Saskia Haex, Gwen Stok, Diet van Velzel, Onno Poiesz, Levi Jacobs, Edwin de Voigt, Johan Kleinjan, Caro Linares en de kleine kunstenaars van Kinderparadijs Meidoorn gaan naar elkaar grommen en blazen. Op deze Instagram-pagina is de strijd al losgebarsten.
Paleisje voor kat of hond
Naast de expositie zijn er nog meer activiteiten. Baasjes kunnen op de foto met hun hond. Dichter Remy van Aarden hoort bij Team Dogs, maar leert hoe de liefde voor huisdieren in woorden te vatten. Ook is er een workshop over het creëren van een paleisje voor de kat of hond.