Aan tafel bij Theater Zuidplein
Bij Theater Zuidplein vinden ze samen eten belangrijk. Want aan tafel ontstaan gesprekken. Het programma (h)Erkenning viert verschillende culturen en tradities. Eten staat centraal, er zijn iftars, feestelijke vieringen, proeverijen en bijeenkomsten met verhalen.
Expositie Makanologie
Nog t/m 1 maart is de Makanologie te zien. De expositie hoort bij het gelijknamige boek van Historica Yulia Pattopang en culinair erfgoedprofessional Helena Smit, waarin Indonesische Rotterdammers en Nederlanders centraal staan die in de jaren zeventig naar Nederland kwamen. In de expositie komen hun verhalen tot leven met grote foto’s van de chefs en korte teksten en citaten.
Onni Lunar New Year
Onni Celebrations begint het jaar met Lunar New Year - Red Carpet Edition op 27 februari. Een bijzondere viering waarin Aziatische vrouwen centraal staan tijdens een avond vol cultuur, creativiteit en ontmoeting. Met lekker een diner, geĂŻnspireerd op een traditioneel Kantonees-Hakka feestgerecht door Pao Choi, optredens, muziek en live illustraties. Jiaxin Chen presenteert een optreden van Jun Jun Liang & Jenny Hsia, een Kungfu performance van Ro-Mi Pouw & Bai Li Hong en illustrator Jun-Yi Lee. Muziek wordt verzorgd door dj tessayen.
Da Bounce Comedy Night
Met topcomedians uit de Verenigde Satten en het Verenigd Koninkrijk, bekend van Netflix, HBO en Comedy Central.  Daarnaast wordt er 2 februari tijdens Da Bounce soulfood geserveerd en zal een dj muziek verzorgen.
Iftar met verborgen culturen
Tijdens de ramadan orgaiseert With the FAM op 14 maart een intieme en zintuiglijke iftar-avond. Sister’s Kitchen is een concept van With the FAM en is meer dan een diner. Het is een ontmoetingsplek. Tijdens een meergangenmenu wordt elke gang wordt toegelicht door de chef. Tussen de gerechten door is er een aabod van live spoken word, muziek en dans.
Peper & Zuur
Comedian Howard Komproe en kok Noni Kooiman vertellen op 22 maart over de Surinaamse geschiedenis aan de hand van de gerechten zoals roti, bara, bakkeljauw en moksi meti. Natuurlijk is er wat te eten, dus het is luisteren en proeven.
Dit is gesponsorde content
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.