De toekomst van verzamelen
Nieuwe Instituut presenteert een nieuw verzamelbeleid voor de collectie. Daarin staat niet alleen wat we verzamelen centraal, maar vooral hoe we dat doen.
Nieuwe Instituut presenteert veertien jaar na Keuzes maken een nieuw verzamelbeleid voor de Rijkscollectie voor Nederlandse Architectuur en Stedenbouw. Daarin staat niet alleen wat we verzamelen centraal, maar vooral hoe we dat doen.
Sinds het verzamelbeleid Keuzes maken (2012) heeft de architectuur- en verzamelpraktijk ingrijpende veranderingen doorgemaakt. Denk aan de vlucht die digitalisering heeft genomen, de groeiende omvang en complexiteit van archieven, en de toenemende aandacht voor inclusie en participatie.
Het nieuwe verzamelbeleid, dat zich richt op de periode 1980-heden, vloeit niet alleen voort uit deze veranderde maatschappelijke en technologische omstandigheden, maar ook uit nieuwe inzichten in de archivistiek en erfgoedzorg, en de wens om het verzamelen transparanter, democratischer en meerstemmiger te maken.
Drie gasten reflecteren vanuit hun eigen invalshoek op de toekomst en urgentie van het verzamelen van architectuurarchieven, gevolgd door de lancering van het nieuwe verzamelbeleid van het Nieuwe Instituut.
Alle data
| Datum | Tijd | Locatie | In agenda zetten |
|---|---|---|---|
| Do 23 apr | 19:15 - 21:15 | Nieuwe Instituut |
Donderdag 23 april
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.