
Mula B, Arp Frique & The Perpetual Singers en DJ Flight B2B Mantra naar Festival Downtown
Mula B, Arp Frique & The Perpetual Singers, DJ Flight B2B Mantra, Saliah en NoizBoiz zijn de eerste namen voor Festival Downtown, dat op vrijdag 12 en zaterdag 13 september het centrum van Rotterdam overneemt met gratis dagprogramma’s en betaalbare clubnachten.
Festival Downtown wordt direct geprogrammeerd vanuit de Rotterdamse scenes zoals lokale organisatoren en communities die het nachtleven vooruit duwen. De line-up bestaat uit internationale headliners en opkomend lokaal talent dat op het punt staat door te breken. Twee dagen lang neemt het festival de stad over. Met overdag gratis toegankelijke blockparty’s op onder meer het Skatepark Westblaak en het Eendrachtsplein. Daarna zijn in de nacht nog clubavonden bij Club Uniek, Club Centraal en WORM. Tickets zijn nu verkrijgbaar via deze link.
Internationale headliners en lokale namen
Mula B is de Haagse self-made straatrapper met Marokkaans-Congolese roots. Hij geeft een concert tijdens het gratis dagprogramma op het Eendrachtsplein. Geboren Rotterdammer Arp Frique stond in 2023 op het festival met The Fam. Hij is terug met The Perpetual Singers. Met een mix van P-funk en gospel-disco.
Midden op het Skatepark Westblaak is er podium die wordt gehost door BIRD en Levels. Hier speelt onder andere de Berlijnse band Jembaa Groove hun futuristische versie van West-Afrikaanse Highlife soul. Het Britse duo Mina & Bryte trapt het festival op vrijdag af met een blockparty op de Boomgaardsstraat, gehost door Yardbird.
Lokale veteranen zoals Duvel en Git Hyper worden geëerd met een gezamenlijke show waarin ze zowel oud als nieuw materiaal presenteren.
Kay Slice presenteert zijn Kossa Kosssa-platform, een mix van jamsessie en ontmoetingsplek waar muzikanten, muziekliefhebbers en creatieve geesten samenkomen om Afro-muziek te beleven, te maken en te vieren.
In de avond brengt het betaalbare clubprogramma een mix van lokale en internationale acts. In Club Centraal worden de nieuwste ontwikkelingen in de Arabische (club)muziek gepresenteerd door Habibi’s World. Met de Brits-Libanese DJ en producer Saliah, een wereldwijd icoon in haar scene.
De Rotterdamse legends van NoizBoiz brengen hun Rotterdamse versie van UK Grime samen met de dubstep dj Sicaria in de door RDBLCK gehoste stage naar Club Uniek. Unlocked neemt op zaterdag WORM over met een sterke en internationale UK Bass lineup. Naast Unlocked oprichter DJ Blaize, zijn breakbeat innovator Sully en DJ Flight & Mantra aanwezig.
Festival Downtown staat bekend om het vroegtijdig boeken van artiesten die op doorbreken staan. Dit jaar zie je onder meer de Nederlandse debuutshow van Douvelle19 en brengt Lady Shaka haar explosieve clubsound voor het eerst naar Rotterdam.

Geboren Rotterdam Arp Frique is aanwezig met The Perpetual Singers
Nachtburgemeester
Het nachtprogramma is in Worm, Club Uniek en Club Centraal. Met internationale acts als de Britse-Libanese Saliah, wereldwijd gezien als dé dj die authentieke arabische sounds en Britse zware bassen samenbrengt. Of de Londens-Zuid-Afrikaanse Esa Williams met zijn liveproject Esa’s Afro Synth Band. Deze acts staan naast Nederlandse iconen zoals United Identities oprichter en internationaal superster Carista en Rotterdamse vooraanstaande dj’s van nu zoals Franky Sticks, Rayven Lux en Zouflebouf.
Het nachtprogramma speelt zich volledig af in het hart van de stad, op enkele minuten loopafstand van elkaar, in verschillende Rotterdamse clubs. 2025 is een belangrijk jaar voor de Rotterdamse clubcultuur. Enerzijds zijn er post-corona nauwelijks Rotterdamse clubs en organisatoren overgebleven, anderzijds borrelt de underground en heeft de gemeente onlangs voor het eerst ooit een duidelijke en vooruitstrevende visie op de (her)ontwikkeling van het nachtleven gepubliceerd door middel van het Nachtplan; een vijftienpuntenroutekaart opgezet samen met N8W8 R’dam, de onafhankelijke nachtraad van de stad. Tijdens de openingsblockparty op vrijdag 12 september in de Boomgaardsstraat, voor Worm, zal de wethouder van cultuur Saïd Kasmi, officieel Thys Boer, nachtactivist en voorzitter van N8W8 R’dam, benoemen tot Rotterdams nachtburgemeester.
Coverfoto: Shotsbyshali