Opening Night: Numakage Public Pool
Voor de opening van AFFR 2026 reizen we naar Tokio, met de Nederlandse première van Numakage Public Pool van Shingo Ota, een teder en bitterzoet portret van een geliefd openbaar zwembad, gegeven met warmte, humor en prachtige beelden.
Een ode aan een openbaar zwembad
Voor de opening van AFFR 2026 reizen we naar Tokio. Je ziet de Nederlandse première van 'Numakage Public Pool' van Shingo Ota. Dit is een portret van een geliefd openbaar zwembad. Het zwembad is bijna 50 jaar een sociale plek in Numakage, een buitenwijk van Tokio. Omdat het gebied wordt herontwikkeld, zal het zwembad worden gesloopt.
Protest en verbondenheid
Regisseur Shingo Ota brengt een eerbetoon aan dit gebouw en zijn rol in de levens van veel mensen. Ouders, werknemers, buren en de lokale homogemeenschap protesteren massaal tegen de sloop. De film toont de vijf stadia van rouw: ontkenning, woede, onderhandelen, depressie en acceptatie. 'Numakage Public Pool' schetst een levendig beeld van een bijzondere omgeving.
Alle data
| Datum | Tijd | Locatie | Agendalink | Ticketlink |
|---|---|---|---|---|
| Wo 7 okt | 20:00 | LantarenVenster | Koop tickets |
Woensdag 7 oktober
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.