
FOCUS - Mama Aisa met Boris van Berkum en Marian Markelo
Wees welkom bij een FOCUS programma, en breng een toast uit op het nieuwe sculptuur Mama Aisa die Winti cultuur en -geloof viert alsmede de 150ste herdenking van de afschaffing van slavernij in Suriname en viering van Keti Koti die 1 juli plaatsvond. Boris van Berkum maakte het sculptuur vanuit een langdurige samenwerking met Winti priesteres Marian Markelo, waarin zij de kracht van verbinding, diversiteit en culturele uitwisseling vieren en het publiek betrekken bij het Winti-geloof en de tradities.
Het programma omvat een gesprek tussen Markelo en van Berkum, samen met curator Alexandra van Dongen van Museum Boijmans van Beuningen. Als onderdeel van haar onderzoeksproject Unpacking Boijmans, dat koloniale overblijfselen onderzoekt in de museumcollectie, stelt het Depot Boijmans van Beuningen ook een kunstwerk tentoon van Berkum en Markelo, genaamd Kabra Blauw. Verdere details over het gespreks-onderdeel van het programma volgen.
Alle data
Vrijdag 22 september
Melly opent zomerprogramma met 4 nieuwe expo's
Kunstinstituut Melly in de Witte de Withstraat opent het zomerprogramma met vier nieuwe tentoonstellingen. We praten je bij!
Lees meer
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.