Filmcollege: Iñárritu + Amores perros 2000
Duik in het werk van Alejandro G. Iñárritu, een toonaangevende Mexicaanse filmmaker, en ontdek hoe zijn films ogenschijnlijk losstaande levens en gebeurtenissen met elkaar verbinden. Verken zijn filmtaal, van Amores perros tot The Revenant, en zie hoe hij wereldwijde verhalen en menselijke connecties blootlegt.
De Cinema van Iñárritu
In dit filmcollege verdiep je je in het werk van Alejandro G. Iñárritu, een belangrijke filmmaker uit de hedendaagse Mexicaanse cinema. Zijn films, van Amores perros tot 21 Grams en van Babel tot The Revenant, laten zien hoe levens, plaatsen en gebeurtenissen die op het eerste gezicht los van elkaar staan, toch met elkaar verbonden zijn. Dit college blikt terug op zijn opmerkelijke carrière en de filmtaal die hij de afgelopen decennia heeft ontwikkeld.
Wereldwijde Verhalen en Menselijke Verbindingen
Centraal in zijn werk staat de ‘geglobaliseerde puzzelfilm’: verhalen die tijd en perspectief opsplitsen, en zich bewegen tussen personages en over grenzen heen. Je wordt gevraagd om te ontdekken hoe individuele levens elkaar kruisen. Via 21 Grams en Babel onderzoekt Hugo Emmerzael hoe Iñárritu deze gefragmenteerde structuur gebruikt om na te denken over een wereld die steeds meer met elkaar verbonden is, maar ook afstand, toeval en misverstanden kent. Zijn latere werk, zoals Bardo en de virtual reality-ervaring Carne y Arena, gaat dieper in op migratie, identiteit en grenzen, en toont de wereldwijde situatie van ontheemden.
Alle data
| Datum | Tijd | Locatie | Agendalink | Ticketlink |
|---|---|---|---|---|
| Wo 7 okt | 19:30 | LantarenVenster | Koop tickets |
Woensdag 7 oktober
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.