
Art & Architecture Tour
Op zondag 18 juni, de landelijke Dag van de Architectuur, organiseren Kunsthal Rotterdam en nhow Rotterdam samen de Art & Architecture Tour. Je rondleiding start in de Kunsthal, met natuurlijk een avontuurlijke duik op het ‘Giant Billiard’ in de tentoonstelling Mind Expanders. Daarna neemt de gids je mee naar nhow, gevestigd in De Rotterdam aan de Wilhelminakade. Dit markante gebouw is, net als de Kunsthal, ontworpen door de wereldberoemde architect Rem Koolhaas. Op het mooie terras, hoog boven de Maas, sluit de rondleiding af met een ‘cocktail with a view’.
De gids neemt je in een vlot tempo mee langs verschillende kunstwerken en objecten, kriskras door de Kunsthal, en laat je tegelijk met andere ogen naar het bijzondere gebouw kijken. Hoogtepunt in de tentoonstelling Mind Expanders, is de legendarische installatie Giant Billiard. Op het witte luchtkussen van 14 bij 14 meter met daarop drie reusachtige opblaasballen, is iedereen die groter is dan 1.20 meter welkom om te spelen, stuiteren, klimmen en dansen. Op het verende oppervlak ben je onderdeel van een omgeving zonder vastgestelde spelregels en omgangsvormen. Met het spel dat gespeeld wordt, roept het architectencollectief Haus-Rucker-Co vragen op over hoe onze fysieke omgeving de manier beïnvloedt waarop we met elkaar omgaan.
De tour vervolgt met een wandeling naar de kop van Zuid, waar je verrast wordt door de architectuur van nhow Rotterdam in 'the vertical city' De Rotterdam. Hier sluiten we de tour feestelijk af met een cocktail. Mét uitzicht op de Erasmusbrug! Meld je nu aan voor dit event, er is beperkt plaats beschikbaar.
Alle data
Zondag 18 juni
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.