Aan het einde van dit maffe jaar vroeg Rotterdam Festivals mij om mee te werken aan een speciale editie van de Uitagenda. De dag ervoor had premier Rutte net weer strengere maatregelen afgekondigd.
Horeca dicht, theaters, bioscopen, musea. Eerlijk gezegd viel deze tweede ‘intelligente lockdown’ mij zwaar. In de weken ervoor was ik weer eens voorzichtig naar Kino geweest en ik had Black album, white cube bekeken in de Kunsthal. Druk was het niet in bios en museum, maar dat beviel me juist wel. Alle ruimte om wat ik zag op mijn eigen manier te beleven.
Tijdens een wandeling door de stad viel me in de weerspiegeling van het Depot in Museumpark wederom op wat een plaatje Rotterdam is. En toen had ik het: er is ook nog zoveel te zien op straat. Lichtkunst, muurschilderingen, gevelmozaïeken, beelden, gedichten. In feite is heel Rotterdam een kunstwerk. Waarom daar geen routes langs maken? Zo gezegd, zo gedaan. Dus trek eropuit, blijf veilig en gezond!
Margot Smolenaars
Gasthoofdredacteur
Wil je het hele magazine lezen? Bekijk dan de online versie.
Klik hier voor vragen over je abonnement.