NY Basement - in het souterrain van Hotel New York - is een restaurant en cocktailbar. Het klassieke interieur doet denken aan de jaren '20 en '30 van de vorige eeuw, in het vooroorlogse Manhattan. Precies de plek waar vele landverhuizers aankwamen, toen zij hun vaderland verlieten met de Holland-Amerika Lijn.
De sfeer is intiemer en exclusiever dan boven, maar net zo toegankelijk. De 11 meter lange bar nodigt uit om te borrelen of om cocktails te drinken. De bartenders beheersen alle technieken om een perfecte cocktail te maken: van klassieke cocktails met een eigenzinnige twist tot NY Basement originals.
Hotel New York opende in 1993 haar deuren in het voormalige hoofdkantoor van de Holland Amerika Lijn, gelegen aan de oevers van de Maas. Het karakteristieke gebouw uit 1917 ademt de nostalgie van toen en symboliseert het vertrek van de vele emigranten die met hoop en spanning hun nieuwe vaderland tegemoet voeren. Het hotel bestaat uit 72 hotelkamers, 7 zalen en twee restaurants.
NY Basement ligt op het puntje van de Wilhelminapier op de Kop van Zuid. Er bevinden zich diverse parkeerterreinen en parkeergarages in de dichte nabijheid. Vanaf Metrostation Wilhelminaplein is het circa 5 minuten lopen. Gasten kunnen ook met de watertaxi komen.