De nieuwe voorstelling Work Harder van Wunderbaum is een theatraal hoorspel, waarin Wunderbaum reflecteert op onze prestatiemaatschappij. Van dinsdag 8 t/m zaterdag 12 september is deze te zien bij Theater Rotterdam. Vanaf oktober gaat Work Harder op tournee. Alles binnen de kaders van een Corona veilige omgeving.
In dit prestatie-maatschappelijke drama proberen de spelers hun eigen leven en dat van het publiek te optimaliseren. Deze door het coronavirus gedicteerde tijd vraagt om flexibiliteit. De voorstelling wordt beluisterd met een koptelefoon. Op die manier kan er zowel in het theater gespeeld worden, als ook in de buitenlucht, mocht dit door een aanscherping van de maatregelen noodzakelijk zijn.
Het verhaal
Nadat de strategieën zijn bepaald, de motivational speeches zijn afgestoken, de targets geformuleerd, de functioneringsgesprekken zijn ingepland en de burn-outs zijn ondergaan vragen de spelers zich af wat het oorspronkelijke doel ook alweer was. Moeten ze hun professionele ambities wel zo serieus nemen? En kan het opgeven van ambities net zoveel voldoening geven als het verwezenlijken ervan?
Extra laag
Het idee voor deze voorstelling ontstond ver voor de coronacrisis. Het was toen onvoorstelbaar dat onze economie zo radicaal zou worden stilgelegd. De recente gebeurtenissen gaven het onderwerp, de prestatiemaatschappij, een extra laag. Naast al het persoonlijke, financiële en maatschappelijke leed, stelt deze crisis zeker ook de vraag of pas op de plaats maken niet verstandiger is.
Theater Rotterdam Schouwburg: dinsdag 8 t/m zaterdag 12 september (première vrijdag 11 september)
Vanaf oktober op tournee.
Meer informatie: tr.nl/workharder