Choreograaf David Middendorp verbindt zijn dansers op een verbluffende manier met techniek. De voorstelling Flirt with Reality is woensdag 16 januari te zien in het oude Luxor Theater.
Iedereen die zich maar enigszins afvraagt hoe de nabije toekomst van podiumkunsten eruit kan zien, zou deze dansvoorstelling niet mogen missen. ‘Flirt with Reality’ door dansgroep Another Kind of Blue verbindt de nieuwste techniek met moderne dans op een mooie, toegankelijke en tegelijk verbluffende manier.
In de openingsscène laat David een groep drones reageren op de bewegingen van een danser. “De zwerm drones kan alle vormen aannemen. Ook die van een mens. Acht jaar geleden zijn we begonnen met zelfgebouwde drones waarvan het pad van te voren vast lag. Het was bijna niet te doen. Tegenwoordig heb je fantastische drones waarmee de danser vrij kan bewegen. De drones volgen.”
In de andere dansscènes creëert Middendorp een werkelijkheid waarin niets is wat het lijkt. De zwaartekracht wordt zomaar negentig graden verplaatst en schaduwen reageren op hun dansers die zich springend over bladeren verplaatsen door een wilde rivier. De hele ruimte is in de computer vormgegeven.
In 2014 ben ik gevraagd voor America’s Got Talent. Ik ben ontzettend blij dat ik dat heb gedaan. Ik vind het een uitdaging om voor een groot publiek iets moois te maken.”