Tijdens de Wereldhavendagen ontdek je de grootste haven van Europa! Tijdens de 42ste editie is er van alles te doen van 6 t/m 8 september. Met tal van activiteiten, demonstraties en excursies is dit een perfect familie-uitje, wij geven je een aantal tips.
Beleef de haven vanaf het water met de hele familie! Ga mee met de Wereldhavendagen boottour en vaar een rondje door de Rotterdamse haven om alle actie vanaf dichtbij mee te maken. Tijdens de tour vertelt een ervaren gids leuke feiten over de haven. Aan boord is er gelegenheid om een hapje en een drankje te kopen.
7 & 8 september, diverse tijden | Vertrekplaats: Ponton K1 t.h.v. ss Rotterdam/Katendrecht, kosten: €6
Een bezoek aan de Hutchison Ports ECT Delta terminal is een ervaring die je niet snel zult vergeten. Enorme containerschepen die wel 20.000 containers kunnen vervoeren, liggen hier aan de kades. De schepen worden geladen en gelost met de modernste technieken en automatisch gestuurde voertuigen. Na een rondleiding over het terrein, breng je tijdens de excursies op zaterdag en zondag een bezoek aan het demoplein. Hier kan je zelf het equipment beleven. Bijvoorbeeld een reachstacker bedienen of een container sjorren, hoe leuk is dat? Verder is er nog veel meer te zien en te doen, zowel voor groot als klein.
6, 7 & 8 september, diverse tijden | Vertrekplaats: Excursiebusstation t.h.v. ss Rotterdam/Katendrecht, kosten: €6
Neem een kijkje in de wereld van de marine! Naast alle activiteiten van de Koninklijke Marine op de kade zijn er ook verschillende demonstraties op het water. Hierbij laat de marine zien hoe zij een koopvaardijschip bevrijdt van piraten en hoe de drugsmokkelaars in het Caribisch gebied worden onderschept.
6, 7 & 8 september, diverse tijden Nieuwe Maas
De kadepresentatie geeft je een beeld van het werk van het Loodswezen en op de klimwand kunnen kinderen ervaren hoe het is om met een touwladder aan boord van een schip te klimmen. De Polaris, de loodsboot, is op zaterdag en zondag te bezichtigen. Ook wordt er met de loodstender (een snelle motorboot) rondvaarten verzorgd, waarvoor kaarten te verkrijgen zijn in bij de stand.
6, 7 & 8 september, diverse tijden Wilhelminapie
Ook dit jaar stelt de KRVE haar deuren weer open voor het grote publiek, maar dit jaar in samenwerking met Broekman Logistics. De Waterbus brengt je naar de Heijplaat, waar je kennis maakt met Broekman Logistics en aansluitend met dé roeiers uit Rotterdam. Er is van alles te zien en te doen voor jong en oud. Stap bijvoorbeeld aan boord van het partyschip en maak een spectaculaire vaartocht door de haven. Wil je extremer? Spring dan samen met de roeiers op één van de werkvletten en vaar een rondje op het water.
zaterdag 7 september, diverse tijden | Vertrekplaats: Ponton K3 t.h.v. ss Rotterdam/Katendrecht, kosten €6
Foto: Theo de Man
Er is nog veel meer te beleven tijdens de Wereldhavendagen! Bekijk hier het gehele programma.