Natuurlijk kijk je naar de nieuwste films in de Rotterdamse bioscopen, maar het is zeker de moeite waard om ook eens een duik te nemen in het andere filmaanbod. We zetten een aantal filmspecials in LantarenVenster, KINO en Cinerama voor je op een rij.
Deze documentaire is een muziekfilm, maar toont ook historische beelden, gemaakt rond een episch evenement dat de zwarte geschiedenis, cultuur en mode vierde: het Harlem Cultural Festival gefilmd in Mount Morris Park in 1969. Na die zomer zijn de beelden nooit meer gezien of vertoond – tot nu. Kijk naar nooit eerder vertoonde concertoptredens van onder anderen B.B. King, Nina Simone, Sly & The Family Stone, Gladys Knight & The Pips en Stevie Wonder.
> 19 en 20 augustus, LantarenVenster
Afgelopen oktober overleed acteur Sean Connery. Nu KINO weer open is, is het hoogtijd voor een ode aan deze man. Er staan drie films op het programma die zijn veelzijdige carrière goed vertegenwoordigen: The Offence, The Rock en The Man Who Would Be King.
> diverse data, KINO
De films in dit speciale programma zijn grote titels uit de filmgeschiedenis die je vooral in de bioscoop moet beleven. Om zoveel mogelijk mensen de kans te geven de films te bekijken, wordt elke klassieker een maand lang wekelijks vertoond op elke donderdagavond en elke zondagmiddag.
> diverse data vanaf september, Cinerama