Studio VollaersZwart heeft de opdracht gekregen om de artistieke aankleding van de stad te verzorgen in aanloop naar Koningsdag op 27 april. Op die manier wordt het voor iedereen duidelijk dat ze het feest mee moeten komen vieren.
Studio VollaersZwart is bekend van hun ontwerpen voor het Eurovisie Songfestival, North Sea Jazz, IFFR en ‘The Tunnel of Love’ in 2019 in de Maastunnel. Het team is druk bezig met de uitwerking van hun concept tot een uitvoerbaar plan.
''In aanloop naar Koningsdag verandert Rotterdam in één groot citydressing-kunstwerk, waar zo veel mogelijk mensen van kunnen genieten. En waar zoveel mogelijk Rotterdammers zelf aan mee kunnen doen’, aldus Alice Vlaanderen, programmadirecteur Koningsdag.
Extra large vlaggenlijn
De vormgeving van de citydressing is gebaseerd op het thema van Koningsdag in Rotterdam: Wij zijn allemaal Kings & Queens. Onderdeel wordt een extra lange vlaggenlijn die als een oranje-groen-wit-groene slinger door de hele stad gaat. In maart wordt bekendgemaakt hoe de citydressing-materialen er uit gaan zien en hoe Rotterdammers, van ondernemers tot particulieren, de materialen zelf kunnen gebruiken.
Oranje Voor Goed
Het vernieuwde Koningsdaglogo is al wel beschikbaar. Het kan gebruikt worden om op T-shirts te drukken voor tijdens een Oranjefeest. Of om koekjes te bakken of producten te bedenken en te verkopen voor een goed doel. Voor het gebruiken van het Koningsdaglogo gelden wel bepaalde afspraken en voorwaarden.
Rotterdam stelt het Koningsdaglogo onder de noemer ‘Oranje Voor Goed’ beschikbaar om producten te bedenken en te verkopen voor één van de geselecteerde sociale initiatieven die zich inzetten voor Rotterdamse kinderen en kansengelijkheid. Om deze actie te ondersteunen werkt Rotterdam samen met Voor Goed Agency, aanjagers van sociaal ondernemerschap.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen rondom Koningsdag? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief op Koningsdaginrotterdam.nl.