De erfgoedparade is gestart met een reizende voorstelling die met een zogeheten verticale dans een verbinding tot stand brengt tussen cultuur en iconische gebouwen. Op 17 en 18 maart 2023 vindt deze voorstelling plaats op en in de Laurenskerk.
Het initiatief van non-profit erfgoedorganisatie BOEi, met steun van de VriendenLoterij, geeft culturele makers de kans om nieuwe voorstellingen te bedenken en leegstaand erfgoed te activeren. Gericht op een breed publiek met een laagdrempelig en betaalbaar programma.
De eerste productie van de erfgoedparade is Dans naar de Hemel. Het gezelschap Ropes Aligned biedt spectaculair danstheater in leegstaande kerken.
Op 17 en 18 maart gebruiken dansers en freerunners de Laurenskerk. Niet horizontaal, maar verticaal van boven naar beneden. Zowel binnen als buiten. Artistiek leiders en verticale dansers Natasja Bode en Suzanne de Bekker werken samen met freerunners Vincent van den Burg en Leon Leter. Janne Piksen en assistent Silva Westera componeerden speciaal voor deze voorstelling spannende en originele orgelmuziek.
De kaartverkoop voor vrijdag 17 maart (17:00 en 21:00 uur) verloopt via deze pagina. De kaartverkoop voor
zaterdag 18 maart (16:00 en 20:00 uur) gaat via deze link.