De nieuwe sound van Ntjam Rosie hoor vanaf 17 november: haar album Breaking Cycles is vanaf die dag verkrijgbaar en haar theatertour start op 16 december bij LantarenVenster. We gingen bij haar op de thee en vroegen haar naar het verhaal achter haar muziek.
Lead singer
Het duurde even voor ze haar plek in Rotterdam gevonden had, vertelt Rosie. Dat gebeurde pas écht toen ze zich als lead singer bij een bandje aansloot. ‘Alles viel op zijn plek. Ik wilde geen Culturele Maatschappelijke Vorming studeren, maar muziek maken!’ Dat werd de focus en het legde haar geen windeieren. Ze was daarna non-stop met werk bezig.
Pauze
Rosie: ‘Er was altijd een album te maken of een tour te doen. In vijf jaar tijd gebeurde er veel. Ik studeerde af, won de Music Matters Award, maakte albums en trad veel op.’ Er waren weinig momenten voor bezinning, tot ze zich opeens afvroeg of ze nog wel blij was met wat ze deed. Het ging zakelijk goed, maar was het wat ze wilde? Ze laste een korte pauze in en voerde zowel muzikaal als zakelijk wat veranderingen door. Tijd voor een nieuwe koers! Niet voor niets is Breaking Cycles de titel van het nieuwe album dat ze deze maand presenteert. ‘Ik ben dingen aan het doorbreken. Als muzikant en als persoon.'
Jazz
Ik begon bij r&b en pop to the pop pop pop. Pas op school ontdekte ik jazz, leerde ik het te waarderen. Je verandert, als mens en als muzikant. Over twee jaar wil ik verder zijn dan zes jaar geleden. Die transitie ga je horen op de nieuwe plaat. Het is een nieuwe sound die ik onderzoek.’ Ze grijpt terug op haar r&b-roots, mét jazzy twist. Uiteraard. ‘Jazz zit in mijn DNA. Ook mijn afroroots hoor je nu beter. Ik ben gek op groove en beat.’ Het album staat symbool voor het vernieuwen van jezelf, want ‘je kunt altijd nog veel meer leren dan je denkt.’
Bekijk dit artikel in het Uitagenda Magazine
Foto: Daria Scagliola
© Uitagenda Rotterdam magazine, oktober 2017
LET OP: op deze tekst rust auteursrecht. Het is niet toegestaan om deze in welke vorm dan ook, geheel of gedeeltelijke over te nemen, zonder toestemming van de uitgever.